Rok szkolny 2019/20

Święta Bożego Narodzenia
  Zdarzyło się 20 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 40 dniŚwięta Bożego Narodzenia to piękny czas. Skłania do refleksji i wspomnień. W naszej szkole dzisiaj dzieci wprowadziły nas w magię zbliżających się Świąt. Mogliśmy oglądnąć w ciekawym wykonaniu Jasełka, którym towarzyszył cudownie rozśpiewany Chór Aniołów oraz posłuchać kolęd wykonanych solo przez przedszkolaki i starsze uczennice. Taki czas jest dla nas wszystkich bardzo ważny: uczymy się wybaczać jak również zatrzymujemy na chwilkę i odpoczywamy. Nasi uczniowie wczuwając się w swoje role, recytując wiersze, śpiewając piękne utwory uświadomili nam co jest najważniejsze: to „bliskość”, zatem nie zapominajmy o niej. Pani Dyrektor złożyła życzenia i podziękowania nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy sprawili, że dzisiaj mogliśmy wspólnie przeżyć ten czas i przygotować się do nadejścia Maleńkiej Dzieciny.. Zapraszamy do fotorelacji.

Jasełka kl 1-3 przygotowały: panie J. Kuciel, A. Mistarz, pan S. Małocha
Przedszkolaki: pani K. Borkowska – Drabiec
Dekoracja: pani B.Mika z mężem, pani Beata Włoch
Fot: pani J. Słota

Opis: K. Borkowska - Drabiec
Ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej
  Zdarzyło się 19 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 41 dni     19 grudnia, nasza szkoła z wielką radością gościła ratowników z Maltańskiej Służby Medycznej, dzięki którym uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy. Nikomu nie trzeba chyba przypominać jak ważna jest to umiejętność i jak istotne jest właściwe zareagowanie na widok człowieka w stanie wymagającym pomocy medycznej. Zależało nam na tym, aby nasi uczniowie bez obaw i z pewnością wiedzieli jak powinni się zachować w tych krytycznych sytuacjach.
     Ratownicy krok po kroku wytłumaczyli co należy zrobić widząc nieprzytomnego człowieka, a także jak samemu pomagając – zadbać o swoje bezpieczeństwo. Omówione zostały kolejne kroki resuscytacji; jak sprawdzić czy chory oddycha, a także czy ma właściwy puls. Ratownicy przypomnieli schemat ; ilość oddechów i uciśnięć, a dzieci miały okazję w praktyce zastosować masaż serca, zarówno na modelu dorosłym jak i dziecięcym.
    W kolejnej części panowie opowiedzieli o innych urazach, takich jak; oparzenia czy odmrożenia. Warto dodać, że całą teorię wzbogacali ciekawymi dla słuchaczy historiami z życia, dzięki którym nasi uczniowie spędzili ten czas zasłuchani.
    Mamy nadzieję, że wiedza z tego ciekawego i ważnego szkolenia pozostanie z nimi na zawsze.

Święta tuż ...
  Zdarzyło się 19 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 41 dni

  


Święta tuż, tuż czuliśmy nawet ich zapach...

Członkowie Wolontariatu razem z opiekunem p. Krystyną Buczek upiekli pierniki

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz” (sentencja, autor nieznany).
Pomoc schronisku dla zwierząt
  Zdarzyło się 15 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 45 dniPo raz drugi nasza szkoła, z zaangażowaniem, wzięła udział w akcji pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska. W akcję Mikołajki dla schroniska zaangażowało się jak podaje organizatorka akcji Izabella Prochal- Kuchcińska 70 instytucji , w tym szkoły i przedszkola oraz różne firmy z powiatu chrzanowskiego . W tym roku dary trafiły do dwóch schronisk. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy również dołożyć nasza małą „cegiełkę”. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom za zaangażowanie.Pomocnicy Świętego Mikołaja
  Zdarzyło się 6 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 54 dniW naszej szkole 6 grudnia nie tylko dostawaliśmy prezenty, ale także byliśmy pomocnikami Świętego Mikołaja, rozdawaliśmy wszystkim uśmiech i dobre słowo. Pamiętając, że:
„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli” (Albert Schweitzer).
Każda klasa z okazji Mikołajek uczestniczyła w dodatkowych zajęciach/ atrakcjach. Do niektórych przyszedł nawet sam Święty :)
Klasa VII i VII była w kinie w parku trampolin świetnie się bawiliśmy, a przede wszystkim miło spędziliśmy razem czas. Przecież :
„Każdy ma coś, co może dać innym” (Barbara Bush (żona Georga H.W. Busha)).

Wychowawca kl. VIII Krystyna Buczek
IX Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej
  Zdarzyło się 30 listopad 2019 r. od tego czasu upłynęło: 60 dni21 listopada uczennice klasy 8: Anna Libiszewska, Katarzyna Libiszewska i Małgorzata Szpiech wzięły udział w IX Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, który odbył się w Domu Kultury "Sokół" w Trzebini.
Z radością informujemy, że jury festiwalu przyznało Kasi wyróżnienie za wykonanie własnej piosenki "Ojczyzno moja". Wyróżnienie otrzymała również Ania za zaśpiewanie i zagranie na skrzypcach pieśni "Rozkwitały pąki białych róż".

Młodym wokalistkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!