Akcje charytatywne

Zbiórka różności dla dzieci z Oddziału Onkologii

Bierzemy udział w zbiórce różności dla dzieci z Oddziału Onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zbliżają się jedne z najpiękniejszych świąt – Święta Bożego Narodzenia. Podarujmy dzieciaczkom uśmiech i radość! Dziękujemy!
zobacz
Pluszaki dla dzieci z Kambodży

Przez ostatni miesiąc w naszej szkole zbierane były pluszami dla dzieci z Kambodży. Uzbieraliśmy całkiem ich sporo. Zostały one przewiezione przez jednego z opiekunów akcji do Tarnowskich Gór i przekazane Stowarzyszeniu Równych Szans Rainbow, które taką akcję organizuje
zobacz
Akcja buty dla afryki

Dziękuję bardzo Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję. Właśnie dzisiaj wyruszyły w daleką podróż aż do Afryki, a dokładniej do miejscowości CHAMUKA zebrane przez nas buty dla dzieci. Nasza szkolna akcja zakończyła się sukcesem udało nam się zebrać 8 kartonów wypełnionych po brzegi dziecięcym obuwiem ok. 200szt. Na zdjęciu uczennice z klasy III, które należą do Szkolnego Koła PCK.
zobacz
Szlachetna paczka

W roku 2013 nasza Szkoła po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji świątecznej pomocy. Szkoła wybrała rodzinę, której chce zrobić prezent świąteczny poprzez zakup rzeczy pierwszej pomocy.


Koordynatorzy akcji p. J. Słota i p. K. Buczek
zobacz
Wielka Orkiestra ŚwiatecznejPomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) – fundacja charytatywna, której celem jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegająca na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci, i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.
zobacz
I ty możesz zostać świętym Mikołajem

W dniu 10 grudnia w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna - I ty możesz zostać świętym Mikołajem. Dochód z akcji w całości przekazany został na pomoc dla potrzebującego dziecka . Serdecznie dziękujemy nauczycielom, uczniom oraz rodzicom, którzy włączyli się w naszą wspólna akcję.

Organizatorzy A. Kedzierska , A. Nowak I. Knapik
zobacz
Korek dla Mikołaja

Mikołajek urodził się 12 września 2010r.
Mikołaj Janeczko 2 latkaNiestety po porodzie okazało się, że ma wady wrodzone wszystkich kończyn o czym my jako rodzice nic nie wiedzieliśmy. Wady te polegają na braku obu kończyn dolnych i częściowym braku kończyn górnych (rączki kończą się przed stawami łokciowymi).
zobacz
Pomóż psom w schronisku

Zima to najtrudniejszy czas dla bezdomnych psów. Schroniska, które wciąż borykają się z problemami: finansowymi, często nie są w stanie zapewnić wszystkim zwierzętom należytych warunków.
Właśnie dlatego postanowiliśmy zorganizować w naszej szkole zbiórkę pieniędzy i darów dla bezdomnych psów.
zobacz