Olimpiady i konkursy

24. 10. Został rozstrzygnięty konkurs pięknego czytania w języku niemieckim, który odbył się w klasie III gimnazjum i stanowił formę urozmaicenia lekcji. Uczniowie czytali głośno fragmenty bajek, a następnie je tłumaczyli. Konkurs miał na celu zachęcić uczniów do głośnego czytania, nie tylko w języku niemieckim.

I miejsce – Krystian Gaudyn
II miejsce – Aleksandra Pietraszek
III miejsce – Klaudia Uroda

Wyróżnienia: Gabriela Knapik i Dawid Kuciel.

Uczniowie otrzymali słodkie nagrody i drobne upominki

24. 10. Został rozstrzygnięty konkurs, którego zadaniem było wykonanie fotografii lub ilustracji swojego ulubionego zwierzaka. Okazało się, że w szkole jest wielu miłośników zwierząt, którzy chętne pochwalili się swoimi pupilami.

W kategorii dzieci młodszych wyniki są następujące:

I miejsce – Paweł Szpiech kl. II

II miejsce – Wiktoria Tekielak kl. III

III miejsce – Olga Celej kl. II

Klasa VII szkoły podstawowej i kl. II-III gimnazjum:

I miejsce – Martyna Sołtysik kl. VII

II miejsce- Piotr Celej kl. II

III miejsce – Paulina Fabiś kl. II

Uczniowie otrzymali słodkie nagrody i drobne upominki

Rośliny są naszym dobrem

W dniu 9 listopada przeprowadzono w naszej szkole 5 etapowy konkurs pt. Rośliny są naszym dobrem ... dlatego musimy je znać.

Adresowany był on do uczniów VII klasy szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum. Wymagał znajomości botaniki, a zwłaszcza umiejętności rozróżniania drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Uczestnicy zgodnie z wcześniej ustalonym regulaminem musieli też rozpoznawać rośliny doniczkowe oraz okazy zielnikowe wcześniej udostępnione. Ostatni etap obejmował wiedzę teoretyczną, często wykraczającą poza wymagania z biologii. Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, a obserwatorzy mieli okazję nie tylko do powtórzenia wiadomości, ale też dowiedzenia się czegoś nowego o roślinach . Mamy nadzieję że będzie to inspiracją dla wielu , aby dostrzegać piękno przyrody i zauważać jej różnorodność, bo to że róża nie ma cierni tylko kolce będą pamiętać wszyscy, którzy byli obecni w sali biologicznej w czasie konkursu.

Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Pro Bono, w ramach dotacji: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Alwernia”