Olimpiady i konkursy24. 10. Został rozstrzygnięty konkurs pięknego czytania w języku niemieckim, który odbył się w klasie III gimnazjum i stanowił formę urozmaicenia lekcji. Uczniowie czytali głośno fragmenty bajek, a następnie je tłumaczyli. Konkurs miał na celu zachęcić uczniów do głośnego czytania, nie tylko w języku niemieckim.

I miejsce – Krystian Gaudyn
II miejsce – Aleksandra Pietraszek
III miejsce – Klaudia Uroda

Wyróżnienia: Gabriela Knapik i Dawid Kuciel.

Uczniowie otrzymali słodkie nagrody i drobne upominki24. 10. Został rozstrzygnięty konkurs, którego zadaniem było wykonanie fotografii lub ilustracji swojego ulubionego zwierzaka. Okazało się, że w szkole jest wielu miłośników zwierząt, którzy chętne pochwalili się swoimi pupilami.

W kategorii dzieci młodszych wyniki są następujące:

I miejsce – Paweł Szpiech kl. II

II miejsce – Wiktoria Tekielak kl. III

III miejsce – Olga Celej kl. II

Klasa VII szkoły podstawowej i kl. II-III gimnazjum:

I miejsce – Martyna Sołtysik kl. VII

II miejsce- Piotr Celej kl. II

III miejsce – Paulina Fabiś kl. II

Uczniowie otrzymali słodkie nagrody i drobne upominki


Rośliny są naszym dobrem

W dniu 9 listopada przeprowadzono w naszej szkole 5 etapowy konkurs pt. Rośliny są naszym dobrem ... dlatego musimy je znać.


Adresowany był on do uczniów VII klasy szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum. Wymagał znajomości botaniki, a zwłaszcza umiejętności rozróżniania drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Uczestnicy zgodnie z wcześniej ustalonym regulaminem musieli też rozpoznawać rośliny doniczkowe oraz okazy zielnikowe wcześniej udostępnione. Ostatni etap obejmował wiedzę teoretyczną, często wykraczającą poza wymagania z biologii. Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, a obserwatorzy mieli okazję nie tylko do powtórzenia wiadomości, ale też dowiedzenia się czegoś nowego o roślinach . Mamy nadzieję że będzie to inspiracją dla wielu , aby dostrzegać piękno przyrody i zauważać jej różnorodność, bo to że róża nie ma cierni tylko kolce będą pamiętać wszyscy, którzy byli obecni w sali biologicznej w czasie konkursu.


Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Pro Bono, w ramach dotacji: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Alwernia”


   


Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że w konkursie organizowanym przez mediatorów Sądu Rejonowego w Chrzanowie, pod Honorowym Patronatem Prezesa Sądu Rejonowego, pt.: "Mediacje - budowanie mostów między ludźmi" pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VI - Amelia Mirek i Krzysztof Chyliński.
Celem konkursu było m.in.: promowanie idei mediacji, jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów, rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów w drodze negocjacji oraz propagowanie właściwych postaw społecznych. GRATULUJEMY!

8 listopada 2017 roku odbył się w naszej szkole przedmiotowy konkurs historyczny organizowany przez Kuratorium w Krakowie. W konkursie tym brało udział 5 uczniów z naszej szkoły:

Bartłomiej Czak kl. II gimnazjum
Michał Buczek kl. II gimnazjum
Bartłomiej Warchoł kl. II gimnazjum
Klaudia Uroda kl. III gimnazjum
Szymon Jarosz kl. III gimnazjum

Do etapu rejonowego, który odbędzie się 10 stycznia 2018 r. przeszła Klaudia Uroda.

Życzymy dalszych sukcesów.

Kinga Turecka- Kurek
Eko-Matematyka

W grudniu w naszej szkole zostały rozstrzygnięte ostatnie konkursy w ramach projektu : "Na ochronie środowiska Twoje zdrowie zyska". Prowadzonego przez stowarzyszenie PRO -BONO, dofinansowanego przez Urząd Gminy.
Dzięki konkursowi „Eko-Matematyka”- uczniowie rozwiązywali i układali zadania matematyczne dotyczące zdrowia, profilaktyki lub uzależnień. Wybierając najciekawsze zadania stworzono wspólny szkolny zbiór zadań dotyczących wyżej wymienionej tematyki. Uczniowie wykonali także plakaty, na których przedstawiali zastosowanie matematyki w tematach związanych z profilaktyką i ekologią. Serdecznie gratuluję wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, poszerzając swoją wiedzę. Lista nagrodzonych uczniów:

I miejsce :
Amelia Szemik kl. IV
Wiktoria Michalak kl. V


II miejsce:
Kacper Szarek kl. IV

III miejsce:
Eliza Krok kl. IV

Wyróżnienia:
Julia Włoch kl. IV
Nadia Włoch kl. IV
Mateusz Bulanda kl. VII
Kamila Pirko kl. II Gimn

 

Biorąc pod uwagę cytat :
„Dziś jest pierwszy dzień z reszty twojego życia.” – José Saramago
żyjmy świadomie, żyjmy ekologicznie, żyjmy zdrowo.

 

W dniu 5 grudnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Brodłach odbył się konkurs „Wiedzy o Wielkiej Brytanii”. Organizatorem konkursu była pani Dorota Kwadrans. W konkursie brali udział uczniowie klas 1-6 szkoły podstawowej. Konkurs został rozstrzygnięty w dwóch kategoriach klasy 1-3 oraz klasy 4-6.

Zwycięzcy:

klasy1-3
1 miejsce - Olga Celej klasa 2
2 miejsce – Karolina Woźny klasa 3
2 miejsce – Maja Wołek klasa 1

klasy 4-6
1 miejsce – Eryk Celej klasa 6
2 miejsce – Dominika Duda klasa 4
2 miejsce – Igor Celej klasa 5

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora konkursu.Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły, którzy kolejny raz wzięli udział w Gminnym Festiwalu Bożonarodzeniowym. Scenariusz przedstawienia tak jak w ubiegłym roku napisała p.Jolanta Kuciel, został wyróżniony przez Jurry. Gimnazjaliści zagrali przekonująco - były łzy wzruszenia, refleksje, przemyślenia. Wszystko z nastrojowym podkładem muzycznym i pięknym śpiewem.
Pamiętajmy, aby Święta Bożego Narodzenia były dla nas czasem Bliskości i Spokoju, dającym siłę na cały Rok.

Gratulacje w imieniu całej społeczności szkolnej
1 marca 2018 roku odbył się w naszej szkole z okazji Narodowego Święta Żołnierzy Wyklętych konkurs pt. „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas V – VII szkoły podstawowej i kl. II i III gimnazjum.

I miejsce w konkursie zdobyli uczniowie kl. VI – Karolina Fabiś i Eryk Celej,
II miejsce uczniowie klasy III gimnazjum – Karolina Augustynek, Krystian Gaudyn i Sebastian Talowski,
III miejsce zajęli uczniowie kl. II gimnazjum – Bartłomiej Czak i Piotr Celej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

W dniu 14 marca 2018 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnym etapie Konkursu Pożarniczego, do którego zostali przygotowani przez p. Joannę Słotę.
Miło nam poinformować, że II miejsce w konkursie zajął uczeń naszej szkoły, Bartłomiej Czak z kl. II gimnazjum, kwalifikując się tym samym do etapu powiatowego. GRATULUJEMY!


Miło nam poinformować, że nasi uczniowie, w konkursie "Tradycyjna Palma Wielkanocna" organizowanym przez Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni zostali nagrodzeni i wyróżnieni w następujących kategoriach.

  

  
Tradycyjnie już od wielu lat rozpoczęliśmy WIOSNĘ turniejem „1 z 10”. W tym roku konkurs przebiegł w dwóch etapach oddzielnie dla klas gimnazjalnych i dla szkoły podstawowej klas IV - VII.
Zawody były okazją, aby powtórzyć sobie najważniejsze wiadomości i umiejętności z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

Nagrodzeni w kategorii gimnazjum:
I- Karolina Augustynek,
II - Krystian Gaudyn
III - Karolina Starnowska.


Nagrodzeni w kategorii SP:
I- Krzysztof Chyliński,
II – Jakub Bukry,
III – Marzena Szpiech


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy .MIĘDZYSZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-JĘZYKOWY NA NAJŁADNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ
Meine Osterkarte
Dnia 26 marca został rozstrzygnięty zorganizowany przez naszą szkołę konkurs "Meine Osterkarte". Uczniowie z różnych szkół podstawowych gminy Alwernia wykonali piękne kartki wielkanocne z życzeniami w języku niemieckim. Technika wykonania prac była bardzo urozmaicona i wybór najlepszych był niezwykle trudny.

Jury w składzie:
p. Ilona Hajda – koordynator konkursu
p. Jolanta Kuciel
p. Barbara Białogłowicz-Barcik

Wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce Kinga Opalińska ze Szkoły Podstawowej w Kwaczale
II miejsce Aleksandra Gniewek ze Szkoły Podstawowej w Grojcu
III miejsce ex-aequo Julia Skotniczny ze Szkoły Podstawowej w Grojcu oraz Jakub Grębski ze Szkoły Podstawowej w Regulicach

Wyróżniania:
Jakub Słota – Szkoła Podstawowa w Brodłach
Magdalena Michna – Szkoła Podstawowa w Alwerni
Oliwia Hapek - Szkoła Podstawowa w Porębie Żegoty
Zofia Mirek – Szkoła Podstawowa w Grojcu
Michał Pałka – Szkoła Podstawowa w Regulicach
Ilona Hajda


10 maja w czytelni biblioteki pedagogicznej w Chrzanowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu czytelniczo-plastycznego „Kot cukierek i ja” zorganizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddziału w Chrzanowie oraz chrzanowską Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.  W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych z 20 szkół powiatu chrzanowskiego. Spośród wszystkich nadesłanych prac wyłoniono laureatów wśród, których miło nam poinformować znalazła się jedna z naszych uczennic, uczennica klasy II - Dominka Szkliniarz.

Serdecznie Gratulujmy!

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brodłach odbył się konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie plakatu, którego głównym tematem była 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Laureatami konkursu zostali :

Kategoria klasy I – III SP
Karolina Woźny i Kornelia Michałek - miejsce I
Agnieszka Skalska – miejsce II
Jakub Mirek – miejsce III

Kategoria klasy IV – VI SP
Wiktoria Michalak i Krystian Noworyta – miejsce I
Igor Celej i Marcin Kuć – miejsce II
Jakub Biel i Natalia Jakóbik – miejsce III

Kategoria klasy VII SP i II – III gimnazjum
Karolina Augustynek – miejsce I
Jakub Słota – miejsce II
Martyna Sołtysik – miejsce III

Dnia 18 maja odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Języka Angielskiego "Vocabulary and Culture". Wzięło w nim udział 14 uczniów z terenu naszej gminy. A oto zwycięzcy:

1 miejsce Eryk Celej SP w Brodłach
2 miejsce Małgorzata Bartosik SP w Regulicach
3 miejsce Jagoda Raźny SP w Regulicach

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie.
Dziękujemy za współorganizację konkursu panu Markowi Skowronkowi oraz OSP Brodła. Do zobaczenia w przyszłym roku.10 maja w czytelni biblioteki pedagogicznej w Chrzanowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom VI Powiatowego Konkursu czytelniczo-plastycznego „Kot cukierek i ja” zorganizowanego przez Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddziału w Chrzanowie oraz chrzanowską Filię Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie.  W konkursie wzięli udział uczniowie klas młodszych z 20 szkół powiatu chrzanowskiego. Spośród wszystkich nadesłanych prac wyłoniono laureatów wśród, których miło nam poinformować znalazła się jedna z naszych uczennic, uczennica klasy II - Dominka Szkliniarz.

Serdecznie Gratulujmy!

W Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Brodłach odbył się konkurs plastyczny na wykonanie plakatu „100 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”. Do udziału w nim zaprosiliśmy wszystkich uczniów naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie plakatu, którego głównym tematem była 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Laureatami konkursu zostali :

Kategoria klasy I – III SP
Karolina Woźny i Kornelia Michałek - miejsce I
Agnieszka Skalska – miejsce II
Jakub Mirek – miejsce III

Kategoria klasy IV – VI SP
Wiktoria Michalak i Krystian Noworyta – miejsce I
Igor Celej i Marcin Kuć – miejsce II
Jakub Biel i Natalia Jakóbik – miejsce III

Kategoria klasy VII SP i II – III gimnazjum
Karolina Augustynek – miejsce I
Jakub Słota – miejsce II
Martyna Sołtysik – miejsce III