Informacje bieżące
 • wiadomość 1 z 2
  Dodatkowe dni wolne


  Przewidywane dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych W Szkole Podstawowej w Brodłach obowiązujące w roku szkolnym 2020/21
  Informacja dodana 04.09.2019 r.|Admin
  zobacz
 • wiadomość 2 z 2
  Zmiana nazwy szkoły


  Zespół Szkół nr 2 w Brodłach od 1.09.2017 r. zmienia swoja nazwę na
  Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Brodłach.
  Wszystkie klasy będą realizowały obowiązek szkolny w dotychczasowym miejscu.
  Informacja dodana 16.08.2017 r.|Admin
  zobacz
Dobry start
300 zł – tyle wynosi jednorazowe wsparcie dla ucznia rozpoczynającego rok szkolny. - Od dziś rodziny mogą składać wnioski online o świadczenie z programu „Dobry Start”. Wniosek można złożyć przez ..,
otwórz


sobota, 23 stycznia 2021r.

23 - dzień roku
Do końca roku szkolnego zostało
   153 dni
imieniny:
Fernandy, Jana, Rajmundy

Sprzatanie świata

  Zdarzyło się 25 września 2020 -   od tego czasu upłynęło: 120 dni


Sprzątanie świata - Polska jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln.

zobacz
Anna Nowak

All You Need Is Love 2019

  Zdarzyło się 27 lutego 2019 -   od tego czasu upłynęło: 696 dni


Gratulujemy naszym uczennicom Ani z klasy VIII oraz Kasi z klasy VIII znakomitego występu na gminnym konkursie poezji w języku angielskim „All you need is love”. Kasia zdobyła II miejsce w kategorii klas VII -VIII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

zobacz
Admin

Na lodowisku w Chrzanowie.

  Zdarzyło się 23 lutego 2020 -   od tego czasu upłynęło: 335 dni


Dwudziestego lutego uczniowie klas VI , VII oraz VIII wraz z wychowawczyniami pojechali na lodowisko w Chrzanowie. Mimo, tego, że obawialiśmy się deszczu - wszyscy wiemy jak wygląda zima w tym roku :) okazało się, że ...

zobacz
Krystyna Buczek
Artykuł dodany 04.03.2020 r.
Znamię? Znam je.
Klasy VII i VIII w naszej szkole biorą udział w realizacji programu edukacyjnego "Znamię! Znam je" Jest to program organizowany we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno -Epidemiologiczną w Chrzanowie, a jego celem jest upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy z zakresu profilaktyki czerniaka ...

zobacz
Artykuł dodany 01.09.2017 r. | Barbara Białogłowicz-Barcik
Mądra szkoła czyta dzieciom


Mądra szkoła czyta dzieciom - to nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, tym razem adresowana do szkół. Jej celem jest zachęcenie dyrekcji szkół i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom dla przyjemności do programu zajęć.
otwórz


Artykuł dodany 28.02.2020 r. | Dyrektor
Przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej dla szkół.

Instrukcja   prawidłowego i skutecznego   mycia rąk.

Jak zapobiegać zakażeniu?.

 Artykuł dodany 06.01.2021 r. | Admin
Przekarz 1 % podatku


Stowarzyszenie PRO BONO, działające na rzecz Szkoły Podstawowej w Brodłach podpisało porozumienie ze Stowarzyszeniem Pomocy Szkole Małopolska (SPSM).
Przeznaczając 1% swojego podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska, wspieracie Państwo Szkołę Podstawową w Brodłach, ponieważ Państwa wpłaty zostaną przekazane przez SPSM na konto Stowarzyszenia PRO BONO.
Całość uzyskanej kwoty zostanie przeznaczona na rozwój Szkoły Podstawowej w Brodłach (zakup pomocy naukowych, książek, wyposażenia sal i szkoły, etc.), a sprawozdanie rozliczające otrzymaną od Państwa dotację zostanie opublikowane na stronie internetowej szkoły oraz stronie Stowarzyszenia PRO BONO.
Jak prawidłowo wypełnić PIT aby środki od Państwa trafiły do szkoły?:
 
zobacz

Artykuł dodany 29.12.2020 r. | Klaudia Borkowska - Drabiec
Prezentacja przeznaczona dla Rodziców

Zobacz prezentację przeznaczoną dla Rodziców, którzy w związku z kwarantanną znaleźli się w nowej rzeczywistości i są w trakcie reorganizacji swojego życia.

To, że się boimy jest naturalne. Warto jednak pamiętać, że niektórymi zachowaniami i sposobem myślenia możemy niepotrzebnie nakręcać swój stres...

 

zobacz

 
Artykuł dodany 15.12.2019 r. | Dyrektor
KONFERENCJA UPOWSZECHNIAJĄCA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BRODŁACH

29 listopada 2019 roku, w Szkole Podstawowej w Brodłach, miała miejsce Konferencja Upowszechniająca Dobre Praktyki, zorganizowana przez dyrekcję i nauczycieli placówki. Celem spotkania było podsumowanie czteroletniej pracy z systemem oceniania kształtującego.

https://sus.ceo.org.pl/


Artykuł dodany 01.10.2019 r. | Joanna Słota
Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy Alwernia...


Uczniowie klasy 2 pod opieką wychowawczyni i rodzica uczestniczą w zajęciach pozalekcyjnych finansowanych z dotacji jaką otrzymała OSP Brodła na „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu gminy Alwernia poza zajęciami szkolnymi w 2019 roku wraz z realizacją zajęć profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i narkomanii. W zdrowym ciele – zdrowy duch” Uczniowie przez 10 tygodni jeżdżą na zajęcia nauki pływania na basenie w Chrzanowie.

zobacz

Artykuł dodany 15.09.2019 r. | Katarzyna Jonkisz
SPInKa - Szkolny Punkt Informacji i Kariery – rozpoczynamy!

Od dnia 13 września 2019 r. rozpoczynamy trzeci rok funkcjonowania Szkolnego Punktu Informacji i Kariery, w skrócie SPInKi, utworzonego w ramach projektu Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II. Wsparciem w roku szkolnym 2019/2020 zostanie objęta klasa 8 i 7 Szkoły Podstawowej. Będą to zarówno warsztaty, jak również indywidualne poradnictwo dla uczniów. Planujemy również zapraszanie przedstawicieli różnych zawodów do szkoły, udział w Festiwalu Zawodów, a także wyjazdy zawodoznawcze do zakładów pracy.
otwórz


Artykuł dodany 01.10.2019 r. | Joanna Słota
Uczymy Dzieci Programować


Uczniowie klasy 2 uczestniczą w Programie edukacyjnym ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat.

zobacz

Artykuł dodany 29.01.2019 r. | Administrator
Rozwoju kompetencji kluczowych uczniów

Nasza Szkoła bierze udział w Projekcie: Samorząd wspiera działania skoncentrowane na rozwoju kompetencji kluczowych uczniów.
Celem strategicznym projektu jest:
podniesienie jakości pracy szkół w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów. Cel operacyjny projektu to: wdrożenie procesowego wspomagania w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Brodłach skoncentrowanego na rozwoju kompetencji osobistych, społecznych i umiejętności uczenia się w roku szkolnym 2018/2019.
otwórz


Artykuł dodany 25.9.2020 r. | Anna Nowak
Sprzatanie świata
Sprzątanie świata - Polska jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln.

zobacz

Region:

Przydatne linki

 zrobic

///

 Ministerstwo Edukacji Narodowej.
al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa
https://men.gov.pl/

 Kuratorium Oświaty w Krakowie.
ul. Ujastek 1, 31-752 Kraków
https://kuratorium.krakow.pl/

 Centralna Komisja Egzaminacyjna.
ul. Lewartowskiego 6, 00-190 Warszawa
https://cke.gov.pl/

 Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
os. Szkolne 37, 31-978 Kraków
https://www.oke.krakow.pl/

Fotka z galerii
galeria
Cytat na teraz
Lepiej nic nie mówić i sprawiać tylko wrażenie głupca, niż odezwać się, by rozwiać wszelkie złudzenia.

|Rami Belson|

Artykuł dodany 24.05.2021 r. | Krystyna Buczek
Szkoła jest labolatorium Szkoły Uczącej się
24 maja 2018 r liderki Oceniania Kształtującego p. Krystyna Buczek, p. Agnieszka Mistarz, p. Barbara Pater uczestniczyły w Konferencji Upowszechniającej Praktyki Współpracy Nauczycieli w Szkole Podstawowej Dywizji Powietrzno - Desantowej w Babicach.
Szkoła jest "labolatorium Szkoły Uczącej się".
Odbyło się spotkanie panelowe, zaangażowani zostali tam nauczyciele, dyrektorzy z innych szkół, eksperci z CEO na czele z p. Danutą Sterną oraz p. Małgorzatą Ostrowską znający strategie oceniania kształtującego.

zobacz

Artykuł dodany 07.09.2018 r. | Klaudia Borkowska - Drabiec
Oczyszczacz powietrza dla przedszkola.7 września 2018r. niespodziewanie odwiedził nas Pan Burmistrz Tomasz Siemek i Pani W-ce Burmistrz Anna Rajca. Otrzymaliśmy wspaniały prezent: oczyszczacz powietrza do naszego oddziału za, który serdecznie dziękujemy w imieniu rodziców ,dzieci oraz nauczycieli. Dzięki takiemu urządzeniu będziemy oddychać świeżym powietrzem. DZIĘKUJEMY PAŃSTWU! 

Artykuł dodany 27.6.2018 r. | Anna Nowak
Projekt - Misja przyroda
Jego organizatorem jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
Celem konkursu jest uświadomienie nam wartości lokalnego dziedzictwa przyrodniczego.
Tytuł naszego pomysłu brzmi - My (już ) wiemy co posiadamy.

zobacz
Artykuł dodany 22.10.2017 r. | Krystyna Buczek
Całościowy Rozwój Szkół – poziom zaawansowany


Szkoła Podstawowa w Brodłach od roku 2017/2018 przystąpiła do programu „ Całościowy Rozwój Szkół – poziom zaawansowany” Celem programu jest stworzenie w szkole kultury współpracy zespołów nauczycielskich , w której nauczyciele koncentrują się na tym, aby ich uczniowie uczyli się skutecznie i zbierali dowody wskazujące na efektywność uczenia się. W obecnym roku szkolnym zajmiemy się trzema strategiami, a w następnym roku szkolnym kolejnymi dwoma.
zobacz