Bierzemy udział w imprezach Teatru Groteska, również zdobywając nagrody, np.:

XV Parada Smoków w Krakowie

Parada Smoków to ponad 1000 dzieci z całego kraju, biorących udział w kolorowym pochodzie i animujących wykonane przez siebie smoki, w towarzystwie tancerzy, żonglerów, orkiestr i wielu innych artystów. Ulicami Rynku paraduje blisko 40 smoków, które na końcu pochodu stają do konkursu o najpiękniejszego Smoka Parady.
XIV Parada Smoków w Krakowie

1 czerwca w Krakowie miała miejsce XIV Parada Smoków organizowana przez Teatr Groteska. W paradzie tej startujemy z naszymi smokami co rok i za każdym razem stajemy na podium :) Tak również było w tym roku, ale zanim pochwalimy się naszą nagrodą, przypomnijmy sobie poprzednie smoki.
Parada smoków 2012

3 czerwca br, po raz 12, odbyła się w Krakowie Wielka Parada Smoków organizowana przez Teatr Groteska.
Praca i inwencja twórcza naszych uczniów również w tym roku została zauważona i doceniona przez jury. Smok Bruchus stanął na najwyższym podium zajmując I miejsce w kategorii szkoły podstawowe/gimnazja.
Parada smoków 2011

Jak co roku, Teatr Groteska w Krakowie organizował paradę smoków. 4 czerwca 2011 r. również nasza szkoła wzięła udział w tej ogromnej imprezie plenerowej, gdzie w XI Wielkiej Paradzie Smoków – „Żywioły. Elementem og Mythos” była reprezentowana przez smoka Soria Moria. Smoka wykonali...
Parada smoków 2010

W sobotę 5 czerwca 2010 uczniowie naszej szkoły podobnie jak rok wcześniej uczestniczyli w Wielkiej Paradzie Smoków w Krakowie. W konkursie na najpiękniejszego smoka zajęli trzecie miejsce, powtarzając tym samym sukces z ubiegłego roku.
Parada smoków 2009

Nasze osiągniecia:

Nasi uczniowie są laureatami w konkursach przedmiotowych na szczeblach powiatowych i wojewódzkich min.:

• Ekochemia (finaliści etapu wojewódzkiego,
  • WOS (finalista etapu wojewódzkiego),
  • finaliści konkursów humanistycznych i recytatorskich na szczeblu powiatowym,
  • od kiedy reaktywowano konkurs biologiczny, nasza szkoła miała 6 finalistów.
  • osiągamy wspaniałe wyniki w kuratoryjnych konkursach historycznych.

Bierzemy udział w turniejach, konkursach drużynowych i indywidualnych:

• Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach
  • Konkurs Wiedzy Pożarniczej - I miejsce etapu wojewódzki,
  • osiągnięcia w konkursach BRD na szczeblu powiatowym.

Zajmujemy pierwsze miejsca w konkursach artystycznych.

• Powiatowy Przegląd Zespołów Artystycznych miejsca: I, II i III
  • wojewódzkie przeglądy - Eko-wiosna,
  • Smocze jajo,
  • Powiatowy Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej - formy teatralne - I miejsce,
  • Skarby Małopolski - wojewódzki konkurs plastyczny - I miejsca,
  • czołowe miejsca w profilaktycznych przeglądach teatralnych.

Corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w olimpiadach i programach matematycznych:

• Olimpiadzie Matematycznej organizowanej przez Kuratorium Oświaty (etap rejonowy)
  • Szkoła bierze udział w programie - Sesje z plusem (rodzice mają dostęp do wyników w Internecie).

Realizujemy ciekawe projekty edukacyjne, np.:

• Henryk Sienkiewicz patronem naszej szkoły
  • Cudze chwalicie, swego nie znacie w których poznajemy piękno polskiej kultury i tradycji.
Od lat osiągamy znaczące sukcesy sportowe, t.j.:

• Turniej Tenisa Stołowego,
  • Zawody Lekkoatletyczne - czołowe miejsca w etapie wojewódzkim.

Bierzemy udział w imprezach Teatru Groteska, również zdobywając nagrody, np.:

• na Paradzie Smoków, w której uczestniczymy co roku.