Informacje bieżące
 • wiadomość 1 z 3
  Umiemy trzymać kciuki
  Dzięki porządnemu trzymaniu kciuków nasz kolega Bartek Warchoł zdobył tradycyjne już II miejsce w półfinale MISTRZOSTW POLSKI JUNIORÓW w Jastrzębiej Górze. Tym samym awansował do finału, który odbędzie się dopiero w marcu, więc Bartek ma czas by poćwiczyć, a my też możemy na razie rozluźnić nasze mięśnie. Gratulujemy i jesteśmy nieustająco dumni z Twoich dokonań.
  Informacja dodana 23.11.2017 r.
 • wiadomość 2 z 3
  Podręczniki szkolne 2017/18
  W roku szkolnym 2017/18 podręczniki -oprócz religii- dla uczniów naszej szkoły będą dostępne bezpłatnie.
  Informacja dodana 16.8.2017 r.
 • wiadomość 3 z 3
  Zmiana nazwy szkoły
  Zespół Szkół nr 2 w Brodłach od 1.09.2017 r. zmienia swoja nazwę na
  Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Brodłach.
  Wszystkie klasy od 1 do VII szkoły podstawowej oraz klasy II i III gimnazjum będą realizowały obowiązek szkolny w dotychczasowym miejscu
  Informacja dodana 16.8.2017 r.

Burmistrz Gminy Alwernia zaprasza na Rodzinny Turniej Gier i Zabaw Sportowych o Puchar Św. Mikołaja


zobacz

piątek, 15 grudnia 2017r.

349 - dzień roku
Do końca roku szkolnego zostało
   188 dni
imieniny:
Celiny, Ireneusza, Niny
Wydarzenia, imprezy i uroczystości szkolne  w miesiącu -    grudniu
6 grudzień -  
(środa)
Spotkanie z Mikołajem
8 grudzień -  
(piątek)
Dzień Praw Człowieka i Dzień Praw Dziecka
18 grudzień -  
(poniedziałek)
Zebranie z rodzicami - 17:30
- (informacje o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi)
Informacje dotyczące oceny z zachowania oraz ocena wyników edukacyjnych.
22 grudzień -  
(piątek)
Koncert kolęd – jasełka
23 grudzień -  
(sobota)
Początek zimowej przerwy świątecznej
31 grudzień -  
(niedziela)
Koniec zimowej przerwy świątecznej
grudzień -   Konkurs Bożonarodzeniowy
grudzień -   Anioły w literaturze – konkurs czytelniczy
grudzień -   Mikołajkowe spotkanie integracyjne z dziećmi niepełnosprawnymi
grudzień -   Występ Bożonarodzeniowy - Jasełka
grudzień -   Konkurs ogólnopolski: Mój szkolny kolega z misji
- wrzesień - marzec
grudzień -   Głośne czytanie dla klas I-III SP


Noc w szkole

  Zdarzyło się 9 grudnia 2017 -   od tego czasu upłynęło: 6 dni
 Z piątku na sobotę uczniowie klasy 3 spędzili niezapomnianą i pełną wrażeń pierwszą wspólną noc w szkole. Wieczór był pełen niespodzianek a mianowicie: były podchody z różnymi zadaniami gdzie trzeba było wykazać się ...
zobacz

Ortografia na wesoło

  Zdarzyło się 28 listopada 2017 -   od tego czasu upłynęło: 17 dni
 Naszą szkołę odwiedziło dwóch aktorów, którzy w zabawny a zarazem przejrzysty sposób przypomnieli uczniom zasady ortografii. Dzieci mogły również sprawdzić swoje ...
zobacz

Wyjazd do teatru

  Zdarzyło się 24 listopada 2017 -   od tego czasu upłynęło: 21 dni
 Dnia 24 listopada klasy II i III Gimnazjum elegancko ubrane były w teatrze im Słowackiego w Krakowie Uczniowie mieli okazje zobaczyć - Zemstę A. Fredry w reżyserii A. Augustynowicz. Ale to nie był koniec atrakcji teraz, ponieważ po obejrzeniu sztuki ...
zobacz

Artykuł dodany 14.12.2017 r.
Z wizytą u maluchów.

Z wizytą u maluchów.
  Listopad i grudzień 2017 r. upłyną uczniom klas 1-3 nauczania wczesnoszkolnego bardzo smacznie, wesoło i pracowicie. W ciągu ostatnich kilkunastu dni samodzielnie przygotowywali, piekli i ozdabiali pierniki, uczestniczyli w przedstawieniu mkołajkowym, bawili się na zabawie andrzejkowej, przytulali pluszowego misia, lepili, suszyli i malowali gliniane garnki, spędzili całą noc w szkole i to wcale nie za karę.

Zobacz pełne wyzwań życie małego człowieka.

zobacz

Artykuł dodany 10.11.2017 r.
Nauczyciel na medal

nauczyciel na medalW środę, 8 listopada zakończył się powiatowy etap konkursu Nauczyciel na Medal. Do konkursu zgłoszonych zostało dwóch nauczycieli naszej szkoły: pani Anna Hojowska i pani Jolanta Kuciel.

Miło nam poinformować Państwa, że w etapie powiatowym, Nauczycielem na Medal w gminie Alwernia, została pani Jolanta Kuciel, nauczyciel klas I-III w Szkole Podstawowej w Brodłach, uzyskując 131 głosów i tym samy zajmując 5 miejsce w powiecie chrzanowskim. Gratulujemy! Jednocześnie, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddali swoje głosy na naszych nauczycieli.


Artykuł dodany 22.10.2017 r.
Całościowy Rozwój Szkół – poziom zaawansowany

Całościowy Rozwój Szkół – poziom zaawansowany

 

Szkoła Podstawowa w Brodłach od roku 2017/2018 przystąpiła do programu „ Całościowy Rozwój Szkół – poziom zaawansowany” Celem programu jest stworzenie w szkole kultury współpracy zespołów nauczycielskich , w której nauczyciele koncentrują się na tym, aby ich uczniowie uczyli się skutecznie i zbierali dowody wskazujące na efektywność uczenia się. W obecnym roku szkolnym zajmiemy się trzema strategiami, a w następnym roku szkolnym kolejnymi dwoma.

zobacz

Artykuł dodany 10.11.2017 r.
Rośliny są naszym dobrem …dlatego musimy je znać

Rośliny są naszym dobrem

W dniu 9 listopada przeprowadzono w naszej szkole 5 etapowy konkurs pt. Rośliny są naszym dobrem …dlatego musimy je znać.

Adresowany był on do uczniów VII klasy szkoły podstawowej oraz II i III klasy gimnazjum. Wymagał znajomości botaniki, a zwłaszcza umiejętności rozróżniania drzew i krzewów liściastych oraz iglastych. Uczestnicy zgodnie z wcześniej ustalonym regulaminem musieli też rozpoznawać rośliny doniczkowe oraz okazy zielnikowe wcześniej udostępnione. Ostatni etap obejmował wiedzę teoretyczną, często wykraczającą poza wymagania z biologii. Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, a obserwatorzy mieli okazję nie tylko do powtórzenia wiadomości, ale też dowiedzenia się czegoś nowego o roślinach . Mamy nadzieję że będzie to inspiracją dla wielu , aby dostrzegać piękno przyrody i zauważać jej różnorodność, bo to że róża nie ma cierni tylko kolce będą pamiętać wszyscy, którzy byli obecni w sali biologicznej w czasie konkursu.

Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie Pro Bono, w ramach dotacji: „Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Alwernia”


Artykuł dodany 14.11.2017 r.
Zbiórka różności dla dzieci z Oddziału Onkologii

Zbiórka Dla Dzieci Z Oddziału Onkologii w Prokocimiu
  Drodzy rodzice, dzieci i młodzież! Bierzemy udział w zbiórce różności dla dzieci z Oddziału Onkologii Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu. Zbliżają się jedne z najpiękniejszych świąt – Święta Bożego Narodzenia. Podarujmy dzieciaczkom uśmiech i radość ! Prosimy o czynny udział. Szczegóły na fb, w przedszkolu, na plakatach w szkole ( lista potrzebnych rzeczy umieszczona również na plakacie, inne też mile widziane – prosimy o dostarczanie ich do przedszkola ). Zbiórka trwa do 10 grudnia! Dziękujemy!
„Ile dasz dobrego z siebie tyle Ci się zwróci. Od innych osób, w innej postaci, w innym czasie, ale wróci do Ciebie”.

zobacz

Artykuł dodany 22.9.2017 r.
A Funny School Day

A Funny School Day W październiku 2017 r. rozpoczynamy projekt na platformie e-twinning zatytułowany -A Funny School Day. Projekt ten będzie trwał do grudnia bieżącego roku.
W projekcie będzie brała udział klasa 3 wraz z wychowawcą Joanną Słota oraz Dorotą Kwadrans. W projekcie tym dzieci będą przedstawiały typowy dzień z życia szkolnego poprzez prace wykonywane na zajęciach, fotografie, prezentacje oraz filmik, co zostanie umieszczone na interaktywnej mapie gdzie będziemy mogli poznać różne sposoby spędzania czasu przez dzieci w szkołach w Europie.

Celem projektu jest rozwijanie umiejętności językowych oraz społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a także poznanie innych kultur i sposobów myślenia co motywuje do nawiązania kontaktu z ludźmi.

Region:

Przydatne linki

  Ministerstwo Edukacji Narodowej.
al. J. Ch. Szucha 25, 00-918 Warszawa https://men.gov.pl/

 Kuratorium Oświaty w Krakowie.
ul. Ujastek 1, 31-752 Kraków https://kuratorium.krakow.pl/

 Centralna Komisja Egzaminacyjna.
ul. Lewartowskiego 6, 00-190 Warszawa https://www.cke.edu.pl/

 Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.
os. Szkolne 37, 31-978 Kraków http://www.oke.krakow.pl/

Fotka z galerii
galeria
Cytat na teraz
Jedyny sposób, by odkryć granice możliwości, to przekroczyć je i sięgnąć po niemożliwe.

|Arthur C. Clarke|

Artykuł dodany 20.9.2017 r.

Drodzy uczniowie !!!

konkursyPrzed nami kolejny rok zmagań z wieloma konkursami szkolnymi, ogólnopolskimi oraz diecezjalnymi.
- Mój szkolny kolega z misji (konkurs ogólnopolski),
- Małopolski Biblijny konkurs tematyczny dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum.
Chętnych uczniów, którzy chcą wziąć udział w konkursach proszę o zgłaszanie się u swoich katechetów. Poniżej przesyłam regulaminy wyżej wymienionych konkursów.

zobacz
Artykuł dodany 7.11.2017 r.

Konkurs plastyczny - Zanim spalisz, pomyśl

Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Pro Bono, w ramach projektu - Na ochronie środowiska Twoje zdrowie zyska, realizowanego w ramach dotacji: Zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży z terenu Gminy Alwernia. Konkurs adresowany jest do uczniów klas I-III, IV-VII szkół podstawowych oraz II-III klas gimnazjów Szkoły Podstawowej w Brodłach.
zobacz
Artykuł dodany 1.9.2017 r.

Mądra szkoła czyta dzieciom

Mądra szkoła czyta dzieciom - to nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom, tym razem adresowana do szkół. Jej celem jest zachęcenie dyrekcji szkół i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom dla przyjemności do programu zajęć.
otwórz

Artykuł dodany 26.10.2017 r.

Mediacje - budowanie mostów między ludźmi


Mediacje - budowanie mostów między ludźmi Mediacje - budowanie mostów między ludźmi

 

 

Miło nam poinformować całą społeczność szkolną, że w konkursie organizowanym przez mediatorów Sądu Rejonowego w Chrzanowie, pod Honorowym Patronatem Prezesa Sądu Rejonowego, pt.: "Mediacje - budowanie mostów między ludźmi" pierwsze miejsce zajęli uczniowie klasy VI - Amelia Mirek i Krzysztof Chyliński.
Celem konkursu było m.in.: promowanie idei mediacji, jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów, rozwijanie umiejętności rozwiązywania konfliktów w drodze negocjacji oraz propagowanie właściwych postaw społecznych. GRATULUJEMY!