Ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej

     19 grudnia, nasza szkoła z wielką radością gościła ratowników z Maltańskiej Służby Medycznej, dzięki którym uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy. Nikomu nie trzeba chyba przypominać jak ważna jest to umiejętność i jak istotne jest właściwe zareagowanie na widok człowieka w stanie wymagającym pomocy medycznej. Zależało nam na tym, aby nasi uczniowie bez obaw i z pewnością wiedzieli jak powinni się zachować w tych krytycznych sytuacjach.
     Ratownicy krok po kroku wytłumaczyli co należy zrobić widząc nieprzytomnego człowieka, a także jak samemu pomagając – zadbać o swoje bezpieczeństwo. Omówione zostały kolejne kroki resuscytacji; jak sprawdzić czy chory oddycha, a także czy ma właściwy puls. Ratownicy przypomnieli schemat ; ilość oddechów i uciśnięć, a dzieci miały okazję w praktyce zastosować masaż serca, zarówno na modelu dorosłym jak i dziecięcym.
    W kolejnej części panowie opowiedzieli o innych urazach, takich jak; oparzenia czy odmrożenia. Warto dodać, że całą teorię wzbogacali ciekawymi dla słuchaczy historiami z życia, dzięki którym nasi uczniowie spędzili ten czas zasłuchani.
    Mamy nadzieję, że wiedza z tego ciekawego i ważnego szkolenia pozostanie z nimi na zawsze.

Krystyna Buczek

zamknij


Wydarzenia szkolne

All You Need Is Love 2019
  Zdarzyło się 27 luty 2019 r. od tego czasu upłynęło: 574 dni
 Gratulujemy naszym uczennicom Ani z klasy VIII oraz Kasi z klasy VIII znakomitego występu na gminnym konkursie poezji w języku angielskim „All you need is love”. Kasia zdobyła II miejsce w kategorii klas VII -VIII. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Na lodowisku w Chrzanowie.
  Zdarzyło się 23 luty 2020 r. od tego czasu upłynęło: 213 dni
 Dwudziestego lutego uczniowie klas VI , VII oraz VIII wraz z wychowawczyniami pojechali na lodowisko w Chrzanowie. Mimo, tego, że obawialiśmy się deszczu - wszyscy wiemy jak wygląda zima w tym roku :) okazało się, że ...
Tłusty czwartek.
  Zdarzyło się 20 luty 2020 r. od tego czasu upłynęło: 216 dni
 W imieniu całej społeczności szkolnej dziękujemy naszej Radzie Rodziców za słodki poczęstunek dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły :)
z okazji Tłustego czwartku :)
Balu Karnawałowo - Walentynkowym
  Zdarzyło się 17 luty 2020 r. od tego czasu upłynęło: 219 dni
 Uczniowie klas IV - VIII świetnie bawili się na dorocznym balu Karnawałowo - Walentynkowym. Mieliśmy okazję wspólnie potańczyć
Noworoczne Spotkanie Seniorów
  Zdarzyło się 20 styczeń 2020 r. od tego czasu upłynęło: 247 dni
 W styczniu już tradycyjnie nasza szkoła wraz z panem sołtysem Brodeł K. Kowalikiem organizuje Noworoczne Spotkanie Seniorów. W tym roku najstarsi mieszkańcy zostali zaproszeni do szkoły. Mieli okazję oglądać Jasełka w wykonaniu uczniów ...
Zbiórka WOŚP
  Zdarzyło się 13 styczeń 2020 r. od tego czasu upłynęło: 254 dni
 Serdecznie dziękuję również wszystkim tym, którzy przyczynili się do takiego wyniku ( za upieczenie ciast, organizację i udział w aukcji :
Święta Bożego Narodzenia
  Zdarzyło się 20 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 278 dni
 Święta Bożego Narodzenia to piękny czas. Skłania do refleksji i wspomnień. W naszej szkole dzisiaj dzieci wprowadziły nas w magię zbliżających się Świąt. Mogliśmy oglądnąć w ciekawym wykonaniu Jasełka, którym towarzyszył cudownie rozśpiewany Chór Aniołów...