Ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej

     19 grudnia, nasza szkoła z wielką radością gościła ratowników z Maltańskiej Służby Medycznej, dzięki którym uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy. Nikomu nie trzeba chyba przypominać jak ważna jest to umiejętność i jak istotne jest właściwe zareagowanie na widok człowieka w stanie wymagającym pomocy medycznej. Zależało nam na tym, aby nasi uczniowie bez obaw i z pewnością wiedzieli jak powinni się zachować w tych krytycznych sytuacjach.
     Ratownicy krok po kroku wytłumaczyli co należy zrobić widząc nieprzytomnego człowieka, a także jak samemu pomagając – zadbać o swoje bezpieczeństwo. Omówione zostały kolejne kroki resuscytacji; jak sprawdzić czy chory oddycha, a także czy ma właściwy puls. Ratownicy przypomnieli schemat ; ilość oddechów i uciśnięć, a dzieci miały okazję w praktyce zastosować masaż serca, zarówno na modelu dorosłym jak i dziecięcym.
    W kolejnej części panowie opowiedzieli o innych urazach, takich jak; oparzenia czy odmrożenia. Warto dodać, że całą teorię wzbogacali ciekawymi dla słuchaczy historiami z życia, dzięki którym nasi uczniowie spędzili ten czas zasłuchani.
    Mamy nadzieję, że wiedza z tego ciekawego i ważnego szkolenia pozostanie z nimi na zawsze.

Krystyna Buczek

zamknij


Wydarzenia szkolne

Święta Bożego Narodzenia
  Zdarzyło się 20 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 207 dni
 Święta Bożego Narodzenia to piękny czas. Skłania do refleksji i wspomnień. W naszej szkole dzisiaj dzieci wprowadziły nas w magię zbliżających się Świąt. Mogliśmy oglądnąć w ciekawym wykonaniu Jasełka, którym towarzyszył cudownie rozśpiewany Chór Aniołów...
Ratownicy z Maltańskiej Służby Medycznej
  Zdarzyło się 19 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 208 dni
 19 grudnia, nasza szkoła z wielką radością gościła ratowników z Maltańskiej Służby Medycznej, dzięki którym uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu z pierwszej pomocy. Nikomu nie trzeba chyba przypominać jak ważna jest to umiejętność
Święta tuż ...
  Zdarzyło się 19 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 208 dni
 Święta tuż, tuż czuliśmy nawet ich zapach...
Członkowie Wolontariatu razem z opiekunem p. Krystyną Buczek upiekli pierniki...
Pomoc schronisku dla zwierząt
  Zdarzyło się 15 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 212 dni
 Po raz drugi nasza szkoła, z zaangażowaniem, wzięła udział w akcji pomocy bezdomnym zwierzętom ze schroniska. W akcję Mikołajki dla schroniska zaangażowało się jak podaje organizatorka akcji Izabella Prochal- Kuchcińska 70 instytucji ...
Pomocnicy Świętego Mikołaja
  Zdarzyło się 6 grudzień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 221 dni
 Każda klasa z okazji Mikołajek uczestniczyła w dodatkowych zajęciach/ atrakcjach. Do niektórych przyszedł nawet sam Święty :)
Klasa VII i VII była w kinie w parku trampolin świetnie się bawiliśmy, a przede wszystkim miło spędziliśmy razem czas. Przecież :
IX Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej
  Zdarzyło się 30 listopad 2019 r. od tego czasu upłynęło: 227 dni
 21 listopada uczennice klasy 8: Anna Libiszewska, Katarzyna Libiszewska i Małgorzata Szpiech wzięły udział w IX Festiwalu Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty, który odbył się w Domu Kultury ...
Konferencja Upowszechniająca Dobre Praktyki
  Zdarzyło się 29 listopad 2019 r. od tego czasu upłynęło: 228 dni
 Piątek 29 listopada 2019 roku był szczególnym dniem dla naszej szkoły. W szkole odbyła się Konferencja Upowszechniająca Dobre Praktyki to dzień podsumowania naszej czteroletniej pracy, pracy naszych nauczycieli, uczniów oraz ich rodziców.