Sprzątanie Świata 2019

Nasza szkoła bardzo aktywnie uczestniczyła w akcji: Sprzątanie Świata 2019. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów Brodła są piękniejsze :)

  „Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. Wówczas to 40 tysięcy mieszkańców Sydney wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu Obecnie w ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.  W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała  Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. „Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, Temat tegorocznej edycji to "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Na razie uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami zrealizowali jedna część hasła czyli ,,sprzątamy ‘’ zostały jeszcze dwie , a wówczas możemy jeszcze  dopisać ,,niech inni biorą z nas przykład”.
 


 

Anna Nowak

zamknij


Wydarzenia szkolne

Sprzątanie Świata 2019
  Zdarzyło się 27 wrzesień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 17 dni
 Nasza szkoła bardzo aktywnie uczestniczyła w akcji :Sprzątanie Świata 2019. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów Brodła są piękniejsze :) Sprzątanie świata - Polska jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska...
Noc naukowców
  Zdarzyło się 25 wrzesień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 19 dni
 27 września 2019r uczniowie kl VIII wraz z wychowawcą uczestniczyli w Nocy Naukowców 2019. W godzinach 18.00 – 22.30uczestniczyli pokazach i warsztatach na AGH w planie między innymi:
W hołdzie bohaterom września -39
  Zdarzyło się 23 wrzesień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 21 dni
 Udział pocztu sztandarowego w uroczystości wmurowania tablicy pamiątkowej W hołdzie bohaterom września -39.
Sprawni jak żołnierze
  Zdarzyło się 20 wrzesień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 24 dni
 Wczoraj na stadionie w Alwerni odbyły się po raz pierwszy zawody sportowe -Sprawni jak żołnierze- połączone z konkursem wiedzy o II Wojnie Światowej oraz Kazimierzu Paseckim i Zygmuncie Ziębie.
Niezwykły gość.
  Zdarzyło się 18 wrzesień 2019 r. od tego czasu upłynęło: 26 dni
 18 września 2019 r. mury naszej szkoły gościły niezwykłą osobę - panią Kubicę, która przedstawiła młodzieży swoje perypetie w okresie II wojny światowej. Obrazy rzeczywistości okupacyjnej obywateli Rzeczypospolitej rysowane barwną ...